Global Money Week Qarshida!
Bolalar va yoshlar o'rtasida moliyaviy savodxonlikni oshirishga qaratilgan Global Money Week global ta'lim kampaniyasining bir qismi sifatida bankimiz bir necha yil ketma-ket ushbu tashabbusda faol ishtirok etib kelmoqda. Bu yil bank mamlakatning turli sohalarini qamrab olgan kampaniyani qo'llab-quvvatlashni davom ettirdi.
Qarshi shahrida Global Money Week loyihasida ishtirok etgan vaqt davomida biz 50 ta maktab va 2 ta universitetni qamrab oldik. Bu yil Global Money Week doirasida tashkil etilgan tanlovda 15 ta maktab ishtirok etdi. Ulardan uchtasi-10, 12 va 41-maktablar g'olib bo'lib, finalga yo'l olishdi.
Tadbir katta zavq va ishtiyoq bilan o'tdi va barcha ishtirokchilarni moliyaviy ko'nikmalarni faol o'rganishga ilhomlantirdi. G'oliblarga bankimizdan qimmatbaho sovg'alar va sertifikatlar topshirildi.
Qashqadaryo ko'ngillilar harakati rahbari Parmonov Alisher Lazizovichga ushbu tadbirni tashkil etish va o'tkazishdagi qimmatli hissasi uchun alohida minnatdorchilik bildiramiz.

Global Money Week в Карши!
В рамках глобальной образовательной кампании Global Money Week, которая направлена на повышение финансовой грамотности среди детей и молодежи, наш банк уже несколько лет подряд активно участвует в этой инициативе. В этом году банк продолжил свою поддержку кампании, охватывая различные области страны.
В Карши за все время участия в проекте Global Money Week мы охватили 50 школ и 2 университета. В этом году 15 школ приняли участие в конкурсе, организованном в рамках Global Money Week. Три из них — школы 10, 12 и 41 стали победителями и вышли в финал.
Мероприятие прошло с большим весельем и задором, вдохновляя всех участников на активное изучение финансовых навыков. Победителям были вручены ценные призы и грамоты от нашего банка.
Выражаем отдельную благодарность руководителю волонтерского движения Кашкадарьи, Пармонову Алишеру Лазизовичу, за его ценный вклад в организацию и проведение данного мероприятия.