2026-yil mart oyida biz Dominikan Respublikasida bo'lib o'tgan GABV yillik uchrashuvida ishtirok etdik.
Biz O'zbekistonda GABV'ga qo'shilgan birinchi bank bo'ldik. Bu biz uchun shunchaki e'tirof emas — bu mas'uliyat.
GABV butun dunyo bo'ylab umumiy tamoyillarni qo'llab-quvvatlovchi moliya institutlarini birlashtiradi: barqarorlik, mijozlarga yo'naltirilgan faoliyat, shaffoflik va qadriyatlarga asoslangan madaniyat.
Biz xalqaro hamkorlar bilan tajriba almashish orqali O'zbekistonda va undan tashqarida barqaror va inklyuziv moliyaviy tizim shakllanishiga hissa qo'shishni rejalashtirganmiz.

Ipak Yuli Bank — первый банк Узбекистана в Global Alliance for Banking on Values
В марте 2026 года мы приняли участие в ежегодной встрече Глобального альянса по банкингу, основанному на ценностях (GABV), в Доминиканской Республике.
Мы стали первым банком в Узбекистане, вступившим в GABV. Для нас это не просто признание — это ответственность.
GABV объединяет финансовые институты со всего мира, разделяющие общие принципы: устойчивость, клиентоориентированность, прозрачность и культуру, основанную на ценностях.
Мы нацелены на обмен опытом с международными партнёрами, чтобы способствовать формированию более устойчивой и инклюзивной финансовой системы — в Узбекистане и за его пределами.